Εγγραφές μαθητών/τριών στα Δημοτικά Σχολεία

Εγγραφές μαθητών/τριών στα Νηπιαγωγεία

Τμήμα Εκπαιδευτικών Θεμάτων ΔΠΕ Ροδόπης

Καλούνται οι οργανικά ανήκοντες  εκπαιδευτικοί των κλάδων ΠΕ60, ΠΕ70, ΠΕ 73  Γενικής και Ειδικής Αγωγής και Ειδικοτήτων, που επιθυμούν να αποσπαστούν εντός Π.Υ.Σ.Π.Ε. Ροδόπης, να υποβάλουν αίτηση (ηλεκτρονικά) από 15 Απριλίου ως και 13 Μαΐου 2022 ώρα 12:00.

Προσοχή στα δικαιολογητικά που θα συνοδεύουν την αίτηση:

Βεβαιώσεις οικογενειακής κατάστασης και εντοπιότητας αναζητούνται  από την υπηρεσία αυτεπάγγελτα, εφόσον ο εκπ/κός συμπληρώσει και αποστείλει την αντίστοιχη φόρμα αναζήτησης. Δικαιολογητικό συνυπηρέτησης προσκομίζεται από τον ίδιο τον εκπ/κό. Για όσους έκαναν αίτηση μετάθεσης και υπέβαλαν τα παραπάνω δικαιολογητικά δεν χρειάζεται επανυποβολή τους.

Όσοι κατέχουν οργανική θέση σε σχολεία με αναστολή λειτουργίας και όσοι κριθούν λειτουργικά υπεράριθμοι, θα υποβάλλουν δήλωση τοποθέτησης σε ύστερο χρόνο.

Για τη δήλωση τοποθέτησης από την ιστοσελίδα της Διεύθυνσης, κάνετε τα παρακάτω βήματα: Τσεκάρετε επάνω ΕΝΤΥΠΑ, επιλέγετε από τη λίστα κάτω ΕΝΤΥΠΑ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ-ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ-ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΩΝ και πατώντας  αναζήτηση βρίσκετε την Αίτηση απόσπασης – τοποθέτησης Εντός ΠΥΣΠΕ.

Για τη φόρμα αυτεπάγγελτης αναζήτησης από την παραπάνω πορεία, επιλέγετε από τη λίστα  ΕΝΤΥΠΑ ΑΥΤΕΠΑΓΓΕΛΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΩΝ και το βρίσκετε με την αναζήτηση.

Μπορείτε να λάβετε τα πιστοποιητικά σας από το gov.gr στη στιγμή και να μας τα στείλετε με mail.

Ο Διευθυντής Π. Ε. Ροδόπης

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ