Οι αναπληρωτές/-τριες εκπαιδευτικοί, ΕΕΠ και ΕΒΠ οι οποίοι προσλήφθηκαν για την κάλυψη διδακτικών αναγκών του σχολικού έτους 2021-2022 θα πρέπει να δηλώσουν ψηφιακά μέσω του Πληροφοριακού Συστήματος ΟΠΣΥΔ τις σχολικές μονάδες προτίμησης τους.

Στη συνέχεια, θα ενημερωθούν μέσω νέου γραπτού μηνύματος SMS, για το σχολείο στο οποίο θα πρέπει να μεταβούν για να αναλάβουν υπηρεσία.

Οι προσλαμβανόμενοι οφείλουν να παρουσιαστούν και να αναλάβουν υπηρεσία από την Τρίτη 16 Νοεμβρίου έως και την Πέμπτη 18 Νοεμβρίου 2021.

Ενημέρωση

Οι προσλαμβανόμενοι οφείλουν να παρουσιαστούν και να αναλάβουν υπηρεσία από τη Δευτέρα 1η Νοεμβρίου έως και την Τρίτη 2 Νοεμβρίου 2021.